Pompy ciepła / ogrzewanie

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które służy do podgrzania wody w instalacjach CO i CWU. Istnieją pompy typu powietrze-woda, które podnoszą temperaturę tylko do celów wody użytkowej CWU lub takie, dzięki którym ogrzejemy dom i wodę do mycia.

W domach niskoenergetycznych i pasywnych często stosujemy rozwiązania, w których dom ogrzewamy kablem grzewczym, a CWU mamy z odpowiednio dobranej pompy ciepła z zasobnikiem.

Takie rozwiązanie jest tanie na etapie inwestycji i bardzo efektywne w okresie użytkowania. Położenie kabli grzewczych jest proste i tanie w porównaniu z instalacją wodną. W okresie użytkowania cała powierzchnia podłogi, w krótkim czasie się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę. Nie ma efektu bezwładności układu, w którym nagrzanie wody zajmuje dużo czasu.

Dla dużych domów powyżej 150mkw zalecamy stosowanie pomp ciepła dwufunkcyjnych. Pompa ciepła podnosi temperaturę wody użytkowej nawet do 60 stopni, którą magazynujemy w odpowiednim zasobniku. W drugim obiegu pompa ciepła zasila układ ogrzewania. W ogrzewaniu podłogowym stosujemy temperaturę od 30 do 40 stopni Celsjusza. W grzejnikach ściennych stosujemy wyższy parametr od 50 do 60 stopni Celsjusza.

Prezentujemy zdjęcia z realizacji ułożenia kabla grzewczego